FAQ

Naturalny podkład:

1. Czy można nakładać pod Naturalny Podkład Felicea krem nawilżający? Czy nie zważy to produktu?

Tak, można nakładać krem. Odpowiednia pielęgnacja skóry jest wskazana przed nałożeniem makijażu.

2. Czy krycie można stopniować poprzez nakładanie kolejnych warstw Naturalego Podkładu Felicea?

Tak, można regulować intensywność krycia również poprzez sposób nakładania podkładu. Delikatne i równomierne krycie uzyskamy nakładając podkład wilgotną gąbeczką. Bardziej intensywne krycie rozprowadzając produkt pędzlem lub opuszkami palców.

3. Przez jaki czas Naturalny Podkład Felicea utrzymuje się na skórze twarzy?

Podkład jest trwały. Utrzymuje się na skórze przez wiele godzin (potwierdzone przez 100% probantów).

4. Czy kolory lub skład Naturalnego Podkładu Felicea uległy zmianie?

Nie, kolory ani skład Naturalnego Podkładu Felicea nie zmieniły się. Wprowadziliśmy jedynie nową, bardziej czytelną numerację:

  • #131 = #405 light
  • #133 = #415 natural beige
  • #132 = #425 medium

5. Czy Naturalny Podkład Felicea posiada filtr chroniący przed promieniami słonecznymi?

Nie.

6. Dlaczego w Naturalnym Podkładzie Felicea znajduje się aluminium?

W skład Naturalnego Podkładu Felicea wchodzi Aluminium Hydroxide czyli wodorotlenek glinu, który różni się zasadniczo od aluminium (pierwiastkowego, metalicznego, soli aluminium często stosowanymi w antyperspirantach) właściwościami chemicznymi i fizycznymi, funkcjami i potencjalnym działaniem toksycznym.

Wodorotlenek glinu zastosowywany w Naturalnym Podkładzie Felicea to surowiec pochodzenia naturalnego (wg ISO16128), jest on otoczką pigmentu, bieli tytanowej. Jest w pełni bezpieczny do stosowania w kosmetykach, posiada certyfikaty potwierdzające, że nie jest on drażniący dla skóry, nie uczula, nie jest mutagenny i teratogenny. Surowiec ten posiada certyfikat EcoCert i jest zalecany do użytku w kosmetykach naturalnych.

7. Czy dwutlenek tytanu zawarty w Naturalnym Podkładzie Felicea jest bezpieczny?

Zastosowany dwutlenek tytanu to surowiec pochodzenia mineralnego, który dodatkowo posiada certyfikat EcoCert, jest rekomendowany do użytku w kosmetykach naturalnych. Jest to surowiec w pełni bezpieczny, niemikronizowany. Jest podstawowym składnikiem Naturalnego Podkładu Felicea, właśnie on nadaje mu nie tylko odpowiedni kolor ale również właściwą konsystencję.

8. Czy kolor Naturalnego Podkładu Felicea uległ zmianie? Ten w nowym opakowaniu wydaje się jaśniejszy.

Nie, kolor Naturalnego Podkładu Felicea pozostał bez zmian. Podkłady, które są użytkowane delikatnie ciemnieją pod wpływem powietrza. Produkty nowe są jaśniejsze, ale po nałożeniu na skórę kolor delikatnie zmienia się na ciemniejszy. To naturalny efekt oksydacji.

Naturalny Puder:

1. Czy kolory lub skład Naturalnego Pudru Felicea uległy zmianie?

Nie, kolory ani skład Naturalnego Pudru Felicea nie zmieniły się. Wprowadziliśmy jedynie nową, bardziej czytelną numerację:

  • #101 = #505 chłodny piasek
  • #104 = #515 jasny piasek
  • #102 = #525 ciepły piasek

Naturalna Szminka:

1. Jaka jest trwałość Naturalnej Szminki Felicea?

Szminka jest trwała, wszystko dzięki wysokiej zawartości pigmentów. W efekcie kolor długo utrzymuje się na ustach.

2. Jak zmieniły się odcienie i numeracja Naturalnej Szminki Felicea?

Kolory Naturalnej Szmiki Felicea zostały odświeżone, bez zmian pozostały jedynie dwa bestsellerowe kolory:

#24 szary róż = #212 mellow

#28 cień ametystu = #216 amethyst

Naturalna Szminka Matowa:

1. Czy nawet przy dłuższym noszeniu Naturalna Szminka Felicea pozostawia usta nawilżone?

Naturalna Matowa Szminka Felicea zawiera naturalne oleje, woski i emolienty, dlatego pozwala utrzymać skórę ust w dobrej kondycji.

2. Czy kolory Naturalnej Szminki Matowej Felicea uległy zmianie?

Nie, kolory Szminki Matowej Felicea pozostały bez zmian.

Naturalny Korektor do twarzy:

1. Czy Naturalny Korektor Felicea równomiernie rozkłada się na skórze?

Przy odpowiednim nałożeniu, rozprowadzeniu i zblendowaniu z podkładem korektor nie osadza się w załamaniach, przy skórze suchej może być jednak widoczny.

2. Czy Naturalny Korektor Felicea jest odpowiedni dla osób starszych z suchą skó?

Przy suchej skórze produkt może być widoczny w załamaniach.

3. Czy ze względu na kremową konsystencję można nakładać Naturalny Korektor Felicea również pod oczy?

Tak, korektor można nakładać pod oczy. Polecamy rozetrzeć go opuszkami palców, wtedy pod wpływem ciepła staje się łatwiejszy w aplikacji.

Naturalny Bronzer i Naturalny Rozświetlacz:

1. Czy obydwa produkty są odpowiednie do konturowania na mokro?

Tak.

Naturalna Kredka Wielofunkcyjna:

1. Naturalna Kredka Wielofunkcyjna Felicea na drugim miejscu w składzie ma Isostearyl Isostearate, który jest składnikiem wysoko komedogennym. Dlaczego znalazł się w składzie kredki, do czego służy i czy jest bezpieczny dla skóry?

Surowiec ten jest w pełni bezpieczny do stosowania na skórze. To emolient, który ułatwia aplikację produktu, chroni skórę i nadaje formule odpowiedniego połysku.

Ogólne:

1. Czy wszystkie naturalne kosmetyki Felicea są bezpieczne dla kobiet w ciąży i dla alergików?

Nie prowadzimy badań ani testów pod kątem bezpieczeństwa kobiet w ciąży oraz alergii. Każdy alergik powinien dokładnie zweryfikować skład produktu (INCI). Należy pamiętać, że składniki naturalne są częstszą przyczyną alergii niż surowce syntetyczne, dlatego indywidualna weryfikacja jest tak bardzo istotna.

2. Czy w naturalnych kosmetykach Felicea zawarte są metale ciężkie, takie jak ołów i nikiel?

Metale ciężkie występują naturalnie, są obecne w środowisku i mogą przechodzić w śladowych ilościach do surowców, szczególnie do pigmentów mineralnych. Zawartość metali ciężkich w kosmetykach Felicea jest znacznie poniżej normy i wynosi odpowiednio:

Poziom ołowiu w produktach jest znacznie poniżej 0,5 mg/kg.

Poziom niklu w produktach jest znacznie poniżej 0,1 mg/kg.

3. Czy naturalne kosmetyki Felicea są wegańskie?

Nie wszystkie produkty marki Felicea są wegańskie, część z nich zawiera wosk pszczeli (np. korektor i kredka do oczu). Produkty wegańskie zostały oznaczone symbolem Vegan.

4. Czy naturalne kosmetyki Felicea są testowane na zwierzętach?

Nie prowadzimy testów na zwierzętach, korzystamy jedynie z surowców kosmetycznych, które zgodnie z prawem również nie mogą być testowane na zwierzętach. Nie eksportujemy kosmetyków do krajów wymagających testów na zwierzętach.

5. Co oznacza symbol otwartego słoiczka na opakowaniu kosmetyku?

Symbol otwartego słoiczka to tzw. PAO, czyli z ang. Period After Opening (czas po otwarciu). Napis 3M, 6M i 12M oznacza, że kosmetyk należy zużyć odpowiednio maksymalnie w ciągu 3, 6 lub 12 miesięcy od otwarcia. Producenci mogą skorzystać z tego oznaczenia jedynie wtedy, gdy kosmetyk ma termin ważności powyżej 30 miesięcy.

6. Jak Felicea oznacza datę ważności kosmetyku?

Symbol klepsydry z datą MM.RRRR wskazuje miesiąc i rok ważności danego kosmetyku. Większość kosmetyków Felicea posiada datę ważności maksymalnie 24 miesiące od daty produkcji.

Zamówienia:

1. Dlaczego do mojego zamówienia nie został dołączony paragon?

W przypadku sprzedaży produktów przez nasz sklep internetowy www.felicea.pl jesteśmy zwolnieni z ewidencji za pomocą kasy fiskalnej, zgodnie z rozporządzeniem Ministra finansów z dnia 28.12.2018 „w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących”, załącznik nr 1, pozycja 36: „Dostawa towarów w systemie wysyłkowym (pocztą lub przesyłkami kurierskimi), jeżeli dostawca towaru otrzyma w całości zapłatę za wykonaną czynność za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem), a z ewidencji i dowodów dokumentujących zapłatę jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie czynności dotyczyła i na czyją rzecz została dokonana (dane nabywcy, w tym jego adres)”.