blog

Naturalne kosmetyki do makijażu – obalamy MITY!

Coraz większe zainteresowanie naturalnymi recepturami jest widoczne w drogeriach i na domowych półkach. Nadal jednak krąży wiele mitów na temat naturalnych kosmetyków do makijażu. Co jest prawdą, a co można włożyć między bajki? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania i rozwiewamy wątpliwości i powiemy Ci, dlaczego warto sięgać po naturalne kosmetyki do makijażu. >>>

Czy kosmetyki naturalne są lepsze?

Wszystko zależy od tego, czego szukasz i na co zwracasz uwagę. Formuły naturalnych kosmetyki są oparte o składniki pochodzenia roślinnego, a więc odnawialne źródła. Producenci naturalnych kosmetyków, w tym do makijażu, stawiają na prosty skład bez zbędnych dodatków. Próżno szukać tu syntetycznych zapachów i drażniących substancji. 

Przejrzysta i krótka lista składników to dobry znak dla naszego organizmu, ponieważ ograniczamy ilość ewentualnych alergenów, z którymi ma kontakt skóra.

Czy kosmetyki naturalne działają?

Naturalne kosmetyki często nie odbiegają swoimi właściwościami od swoich odpowiedników z syntetycznymi dodatkami. Co więcej, składniki pochodzenia roślinnego i mineralnego mogą być lepiej przyswajane przez skórę.

Naturalne kosmetyki, także do makijażu, muszą także przechodzić dokładnie te same badania, które przechodzą pozostałe produkty dostępne na rynku. Deklaracje podawane przez producenta muszą odpowiadać realnym wynikom badań przeprowadzonych w niezależnym laboratorium.

Czy kosmetyki naturalne do makijażu są trwałe?

Wśród zwolenników konwencjonalnych kosmetyków do make upu panuje przekonanie, że naturalne kosmetyki do makijażu odbiegają pigmentacją od tradycyjnych drogeryjnych propozycji. To mit! Do nadania im koloru najczęściej wykorzystuje się mineralne składniki pochodzenia naturalnego, jednak nasycenie barwy oraz trwałość samego kosmetyku nie różni się od powszechnie znanych produktów popularnych marek.

Naturalne kosmetyki do makijażu oprócz badań laboratoryjnych przechodzą także badanie na probantach, tj. osobach, które faktycznie stosują produkt przed wprowadzeniem na rynek i szczegółowo oceniają swoje odczucia względem proponowanej formuły. Producenci naturalnych kosmetyków do makijażu poddają swoje produkty ocenie m.in. trwałości, wydajności czy ocenie pigmentacji. Na podstawie otrzymanych wyników mogą deklarować rzeczywiste właściwości kosmetyku, np. trwałość. Dokładnie w ten sam sposób badane są konwencjonalne kosmetyki do makijażu.

Wszystkie przechodzą zatem te same, szczegółowe badania mające na celu ustalić faktyczne zalety produktu. Naturalne kosmetyki nie otrzymają taryfy ulgowej ze względu na swój skład. Muszą spełniać te same normy.

Czy naturalne kosmetyki do makijażu pielęgnują?

W Felicea zdecydowanie stawiamy na połączenie makijażu i pielęgnacji. Make up znajduje się na cerze od rana do wieczora. Dlaczego więc nie otoczyć skóry twarzy składnikami, które oprócz podkreślenia urody mogą realnie nawilżać i regenerować?

Największym wyzwaniem było stworzenie Naturalnego Podkładu, jednak po niemal dwóch latach pracy, prób i badań udało się uzyskać formułę, która zyskała uznanie odbiorców. Podkład Felicea kryje niedoskonałości, wyrównuje koloryt cery i jest łatwy w aplikacji, a przy tym dba o kondycję Twojej skóry.
Naturalna Maskara nie tylko podkreśla spojrzenie, ale również odżywia i wzmacnia rzęsy. Kliknij TUTAJ i poznaj pozostałe kosmetyki Felicea.

Naturalne kosmetyki do makijażu, a kompleksowa kosmetyczka

Rosnące zainteresowanie naturalnymi kosmetykami do makijażu jest spowodowane także coraz większym wyborem produktów, odcieni i form aplikacji. Dzisiaj możesz wykonać pełny makijaż z wykorzystaniem tylko naturalnych kosmetyków: pudry, maskary, cienie, kredki do oczu czy brwi - w Felicea znajdziesz to wszystko i jeszcze więcej.
Z nami zbudujesz swoją kosmetyczkę od A do Z. Przy tym ogromną wagę przykładamy także do materiałów, z których wykonane są opakowania naszych produktów. Sięgamy po karton, bioplastik, recyklaty czy… ryż. Dowiedz się więcej o #LESSWASTE.

Czy naturalne kosmetyki mogą uczulać?

Jak wszystkie produkty, tak i naturalne kosmetyki mogą powodować uczulenia. Przed użyciem zawsze należy sprawdzić skład, zwłaszcza jeśli masz wiedzę na temat konkretnego składnika, który wywołuje reakcję alergiczną.

Naturalne kosmetyki a proces produkcji

Kosmetyki naturalne wielu kojarzą się z tzw. chałupniczą produkcją. Owszem, takie produkty mogą być wytwarzane w domu, ale w dalszym ciągu musi się to odbywać w przystosowanym do tego pomieszczeniu. Produkcja, przechowywanie surowców i gotowych kosmetyków przebiega w ramach ustalonych wymogów czystości, temperatury i wilgotności.

Czy naturalne kosmetyki są drogie i trudno dostępne

To kolejny mit! Naturalne kosmetyki, tak jak drogeryjne odpowiedniki, mogą być tanie lub drogie. Wszystko zależy od użytych składników, wykorzystanego typu opakowania i marży producenta lub dystrybutora. Tani kosmetyk nie musi oznaczać produktu słabej jakości, a drogi świetnej.

Podsumowanie

Rynek naturalnych kosmetyków do makijażu i pielęgnacji się zmienia. Konsument za pośrednictwem swoich wyborów zakupowych ma ważny głos w tym procesie. Razem możemy motywować przemysł do sięgania po rozwiązania przyjazne środowisku, które zaczną być szerzej wykorzystywane.