blog

Modne brwi na jesień i zimę 2023. Bądź na bieżąco z trendami!

Wygląd brwi, w zależności od nadanego im kształtu, może wpłynąć na optyczną zmianę proporcji całej twarzy. Na przestrzeni lat trendy w stylizacji brwi ulegały licznym zmianom. Jakie brwi były modne kiedyś, a jaki kształt króluje dzisiaj? Czy sezon jesienno zimowy 2023 przyniesie kolejne zmiany? Czytaj dalej i dowiedz się więcej.

Modny kształt brwi - pierwsza połowa XX wieku

Lata 20’ i 30’ XX. wieku to czas emancypacji kobiet, które za pomocą stroju i makijażu mogły wyrazić swój unikalny styl. Make up miał przy tym dużą rolę, ponieważ wcześniej uważano, że mocny makijaż jest domeną kobiet lekkich obyczajów. W tamtym czasie panie chętnie nadawały swoim brwiom kształt mocno zaakcentowanego łuku, a same brwi skrupulatnie regulowano, by wyglądały niczym cienkie niteczki.

Kobiety nadawały brwiom czarny kolor, a całość utrwalały woskiem, który dodatkowo nadawał włoskom połysk.

Po dość dużej ingerencji w wygląd brwi w poprzednich latach, ok. roku 1940 rozpoczęła się kolejna zmiana. Tym razem Panie zwróciły się w kierunku bardziej naturalnego wyglądu brwi, które zaczęły w tym czasie zyskiwać na objętości.

Trendy w stylizacji brwi - druga połowa XX wieku

Lata 50’ to czas brwi a’la Marilyn Monroe, czyli ukształtowanych w delikatny łuk, ale naturalne, jeśli chodzi o samo ułożenie włosków. Kolejna dekada to ogromna popularność Sophii Loren i jej dość mocno podkreślonych brwi. Ciekawostką jest, że aktorka goliła swoje naturalne włoski, a na tak przygotowanej skórze rysowała je od nowa według własnego uznania.

Jak widzisz, modne brwi w każdym dziesięcioleciu oznaczają zupełnie coś innego. Lata 60’ to czas hipisów, więc i stylizacje brwi bywały szalone. W tym czasie dozwolone były wszystkie stylizacyjne chwyty. W kolejnych dekadach kobiety ponownie chętniej sięgały do korzeni, nawiązując do mody lat 20’ i 30’ prezentowały wąskie i starannie ułożone włoski. Kulminacja trendu nastąpiła w latach 90’, kiedy w modzie ponownie były cienkie niczym niteczki brwi.

Modne brwi jesień - zima 2023

Historia stylizacji brwi jest dość burzliwa, ale można zauważyć pewną prawidłowość. Co ok. 20 lat następuje drastyczna zmiana. Może się to wiązać ze zmianą pokoleniową, ponieważ każda kolejna generacja pragnie zaznaczyć swoją odrębność. Czy to oznacza, że w najbliższym czasie czeka nas powrót do kształtu brwi z lat 90’? Niewykluczone.

Jakie brwi będą modne tej jesieni? Warto zwrócić uwagę na kilka wyraźnie wybijających się trendów, które można już zauważyć na wybiegach mody czy popularnych w sieci celebrytów.

Modny kształt brwi - cieńsze, ale nie za cienkie

Popularna modelka Bella Hadid lansuje w ostatnim czasie look nawiązujący do stylistyki lat 90’ ubiegłego wieku. Jej brwi także stały się nieco cieńsze, niż jeszcze kilka miesięcy temu. Widać także delikatnie zaokrąglony łuk, jednak w zdecydowanie subtelniejszy sposób niż miało to miejsce przed 3 dekadami.

Można zatem przypuszczać, że zgodnie z wcześniejszym spostrzeżeniem, mamy do czynienia z powrotem mody lat 90’, jednak w nieco delikatniejszej formie. Warto więc śledzić ten trend, aby być na bieżąco.

Gęste i zaczesane ku górze brwi - modne w sezonie 2023/24

Mocno zaznaczone i podkreślone brwi są modne już od wielu sezonów. Czy w związku z powrotem mody lat 90’ należy pożegnać się z dotychczasowym trendem? Oczywiście, że nie! W tym roku nadal będą obowiązywać wyraźne brwi, jednak w nieco zmienionej formie. Sezon jesień/zima 2023 to brwi wyczesane ku górze.
Taki efekt możesz osiągnąć za pomocą Naturalnej Kredki do brwi ze szczoteczką. Trójkątny w przekroju wysuwany sztyft pomoże Ci nie tylko precyzyjnie wyrysować pojedyncze włoski, ale również uzupełnić prześwity. Z drugiej strony opakowania znajdziesz praktyczną szczoteczkę, którą wymodelujesz brwi do pożądanego kształtu. Aby uzyskać trwały efekt zaczesanych ku górze brwi, możesz nanieść na szczoteczkę niewielką ilość mydła w kostce.

Bleached eyebrows, czyli modne brwi prosto z wybiegów

Na wybiegach i wśród gwiazd można w ostatnim czasie zauważyć sięganie po ciekawy look. Chodzi o tzw. bleached eyebrows, czyli rozjaśnione brwi. Taka stylizacja jest intrygująca i nie można odmówić jej oryginalności. Włoski są tak jasne, że z większej odległości można odnieść wrażenie, że brwi w ogóle nie ma.

Tlenione brwi w założeniu mają powiększać optycznie oczy i wyostrzać rysy twarzy. Po tę stylizację sięgają zarówno blondynki, jak i brunetki. Nie obowiązują żadne ograniczenia. Trend bleached eyebrows nadal pozostaje jednak niszowy i zarezerwowany dla odważnych kobiet, które nie boją się eksperymentowania ze swoim wyglądem.
Jeśli jesteś ciekawa, czy rozjaśnione brwi są dla Ciebie, możesz pomalować swoje brwi Naturalnym Korektorem, który dokładnie przykryje włoski.

Moda - jakie brwi na jesień i zimę 2023?

Wydaje się, że wzorem poprzednich dekad rozpoczęła się kolejna zmiana w trendach dotyczących ubioru i makijażu, w tym omawianej w tekście stylizacji brwi. Jeśli znamy przebieg zmian zachodzących w makijażu w ciągu ubiegłych lat, to jesteśmy w stanie wyczuć kierunek, w jakim podąża moda.

W najbliższych miesiącach brwi będą przechodzić niewielkie zmiany:

  • ujarzmienie poprzez zaczesanie brwi ku górze;
  • delikatne zwężenie modnych dotychczas grubych i mocnych brwi;
  • zaznaczenie łuku brwi inspirowane modą lat 90’;
  • eksperymentowanie z kolorem brwi - tlenienie.