blog

Naturalne kosmetyki do makijażu – zwracamy uwagę na skład

Stworzenie naturalnego kosmetyku do makijażu, który nie tylko będzie przyjemny w aplikacji, ale również trwały i bogato napigmentowany nie jest łatwe. W Felicea wiemy jednak, że jest to możliwe. Owszem, cały proces wymaga więcej czasu przeznaczonego testy i poszukiwania właściwych składników, ale finalny efekt jest wart tej żmudnej pracy. Co jest dla nas najważniejsze? Czytaj dalej.

Naturalne kosmetyki do makijażu Felicea

Misją marki jest zapewnienie kobietom wyboru i możliwości decydowania o swojej pielęgnacji także podczas wykonywania codziennego makijażu. Kosmetyki Felicea nie tylko podkreślają naturalne piękno każdej z nas, ale również pielęgnują cerę. Połączenie make upu i troski o dobrą kondycję skóry - tymi wartościami kierujemy się przy wyborze właściwych składników do kosmetyków Felicea.

Makijaż jest noszony na twarzy przez wiele godzin, dlaczego więc nie nakładać na ten czas kosmetyków z wartościowym składem? No właśnie! Przykładamy ogromną wagę do wyboru najlepszych surowców dla naszych receptur. Zawsze bierzemy pod uwagę to, jakie właściwości wykazuje dany składnik i analizujemy oferty dostawców pod kątem pochodzenia i certyfikacji proponowanych na rynku surowców.

Olej rycynowy - jeden z filarów formulacji

Olej rycynowy to zdecydowanie jeden z kluczowych składników naturalnych kosmetyków do makijażu i pielęgnacji w naszej ofercie. Działa natłuszczająco, ochronnie, zmiękcza, odżywia i widocznie wygładza naskórek. Znajdziesz go m.in w Naturalnych Szminkach, zarówno w wersji z matowym i połyskującym wykończeniem, gdzie wśród wszystkich składników właśnie olej rycynowy znajduje się na pierwszym miejscu.
Szminki to nie jedyny produkt, przy którym skorzystaliśmy z dobroczynnych właściwości oleju rycynowego. Możesz znaleźć go także w Naturalnej Maskarze, gdzie pełni ważną funkcję pielęgnacyjną dla zachowania dobrej kondycji rzęs. To również pierwszy składnik w INCI Naturalnego Korektora, Naturalnej Kredki do brwi czy Naturalnej Kredki Wielofunkcyjnej.

Masło shea w kosmetykach naturalnych do makijażu

Chociaż masło shea nie kojarzy się jednoznacznie z kosmetykami do makijażu, to udało nam się znaleźć miejsce dla tego ważnego w pielęgnacji składnika. Jak masło shea działa na cerę? Nawilża, wygładza, odżywia i przyczynia się do ochrony skóry przed procesem starzenia. To tylko niektóre z zalet regularnego sięgania po masło shea w swojej pielęgnacji.

Pochodna masła shea, czyli ester etylowy, to ważny składnik w recepturach takich kosmetyków jak np. Naturalna Maskara i Naturalny Olejek Regeneracyjny z linii pielęgnacyjnej. Ester shea to emolient o unikalnych właściwościach sensorycznych. Daje uczucie lekkości i jedwabistego wykończenia, dlatego możliwe jest zastosowanie go w formulacjach przeznaczonych na delikatne obszary skóry, nie obciążając ich dodatkowo.

Dlaczego ester shea? Masło shea jest świetnym emolientem. Sprawdza się w formulacjach, które mają na celu zabezpieczenie skóry przed czynnikami środowiskowymi tj. mrozem, zanieczyszczeniami, wiatrem i słońcem. Ester shea natomiast częściowo wnika w strukturę skóry, widocznie ją wygładza, a w gotowych już formulacjach poprawia właściwości aplikacyjne. Jest to zatem świetny wybór przy tworzeniu naturalnych kosmetyków do makijażu.

Naturalne pigmenty w kosmetykach kolorowych

Kosmetyki do makijażu, także te naturalne, powinny być odpowiednio napigmentowane. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Do uzyskania odcieni czerni i czerwieni wykorzystujemy mineralny barwnik - tlenek żelaza. Znajdziesz go np. w naszej Naturalnej Maskarze, która swoją głęboką czerń zawdzięcza właśnie temu składnikowi.

Tlenek cyny to substancja, która występuje naturalnie w przyrodzie. W naszych kosmetykach pomaga osiągnąć efekt perłowego wykończenia. Znajdziesz go m.in. w Naturalnym Rozświetlaczu Felicea.
Wodorotlenek żelaza odpowiada za żółty pigment. Zastosowaliśmy go m.in. w naszym bestsellerowym Naturalnym Podkładzie. W zależności od odcienia kosmetyku zawiera on inne proporcje wybranych pigmentów, które razem tworzą pożądany kolor.

Naturalne kosmetyki do makijażu - przyszłość

Chociaż tworzenie naturalnych kosmetyków do makijażu stanowi duże wyzwanie, wiemy i udowodniliśmy, że jest to możliwe. W naszym portfolio znajdują się produkty, z którymi każdy może zbudować własny zestaw do codziennego, jak i wieczorowego make upu. Transparentne składy, przemyślany dobór surowców, trwałe i wydajne formulacje to zdecydowanie nasze atuty.

Rynek kosmetyków naturalnych wciąż się rozwija, my także korzystamy z nowinek, które z powodzeniem przekładamy na wartościowe propozycje makijażowe dla naszych klientek. Nieustannie pracujemy także nad kolejnymi nowościami. Zachęcamy zatem do śledzenia naszej oferty!