blog

Jak malować brwi – stylizacja, geometria i naturalne kosmetyki

Makijaż brwi od wielu sezonów jest nieodłącznym elementem każdego makeupu. Jeszcze kilka lat temu w trendzie było mocne podkreślenie włosków. Z czasem jednak stylizacja brwi zyskuje na delikatności. Jak zrobić makijaż brwi odpowiedni do Twojego kształtu twarzy? Co to geometria brwi? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

Pielęgnacja - olej rycynowy na brwi

Każdy makijaż zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji. Tak jak skóra twarzy, brwi również potrzebują odżywienia. Gęste, mocne i wyraźne brwi są w modzie, a nie każdy może pochwalić się takimi włoskami.

Rozwiązaniem może okazać się naturalny olej rycynowy. Dlaczego olej, a nie olejek? Przeczytaj TUTAJ. W jaki sposób działa ten surowiec? Chroni, nawilża, ale także przyspiesza wzrost brwi czy rzęs. Dodatkowo olej rycynowy pogrubia i delikatnie przyciemnia włoski.

Stosując olej rycynowy na porost brwi czy rzęs, trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość. Na efekty przyjdzie poczekać co najmniej kilka tygodni. Co więcej konieczna jest systematyczność i precyzja. Należy uważać, by olej rycynowy nie dostał się do oka, ponieważ to może powodować dyskomfort.

Jak regulować brwi - domowe sposoby

Olej rycynowy nie przyda się za to posiadaczom gęstych i mocnych brwi. W takiej sytuacji warto ujarzmić bujne włoski i wyregulować kształt brwi. Jakie są możliwości?

Pęseta do brwi

Wyrywanie brwi z pomocą pęsety jest dość czasochłonne, ponieważ polega na pojedynczym usuwaniu włosków. Z uwagi na mniejsze ukrwienie skóry rankiem, polecamy właśnie tę porę dnia na ewentualny zabieg. Wyrywanie brwi z użyciem pęsety może sprawiać dyskomfort, jednak włos jest usuwany razem z cebulką, co znacząco opóźnia jego ponowny wzrost.

Nożyk do brwi

Popularny ostatnio nożyk do brwi to odpowiednik nieco bardziej archaicznej żyletki. Praktyczna forma z rączką pozwala wygodnie operować ostrzem i precyzyjnie golić wybraną okolicę twarzy. To szybki i bezbolesny zabieg, jednak włoski szybko odrastają, więc efekt jest krótkotrwały.

Szablony do brwi

W założeniu mają pomagać w określeniu prawidłowego kształtu brwi. Jednak każdy ma indywidualne rysy twarzy i jeden szablon po prostu się nie sprawdzi. Lokowanie i geometrię brwi należy przeprowadzić z uwzględnieniem niepowtarzalnego kształtu twarzy.

Dobierz kształt brwi do swojej twarzy

W zależności od kształtu Twarzy lokowanie brwi i ich geometria powinny wyglądać nieco inaczej. Posiadaczki gęstych brwi osiągają idealny kształt poprzez regulowanie, natomiast osoby o słabszych włoskach mogą z powodzeniem posiłkować się np. dedykowaną kredką Jak dobrać kształt brwi? Podpowiadamy!

Twarz owalna - brwi

Twarz o owalnym kształcie jest podłużna, dlatego brwi powinny być raczej proste. Pogłębienie łuku może powodować dodatkowe wyciągnięcie, przez co rysy mogą zostać zniekształcone.

Kształt brwi dla twarzy okrągłej

Osoby, których twarz jest okrągła najczęściej dążą do jej wyszczuplenia. Świetnie sprawdza się zaostrzenie kształtu brwi, tym samym rysy stają się wyraźniejsze. Unikaj zaokrąglenia, ponieważ to jedynie podkreśla okrągłą twarz.

Brwi dla twarzy kwadratowej

Posiadacze kwadratowej twarzy powinni zadbać o to, by ich brwi miały delikatnie zaokrąglony kształt. Dobrze, jeśli delikatnie zaznaczone załamanie znajduje się bliżej środka brwi. Dzięki temu prostemu zabiegowi mocne rysy twarzy zyskają nieco na subtelności.

Twarz trójkątna - kształt brwi

Podobnie jak w przypadku twarzy kwadratowej, tak i przy trójkątnej twarzy, należy unikać mocnych i kanciastych linii. Dobrze wyglądają delikatnie zaokrąglone brwi bez jednoznacznie zaznaczonego załamania.

Geometria brwi - idealny kształt

Wiesz już, jak powinny wyglądać Twoje idealne brwi, jednak jak je wyznaczyć? Tutaj warto przeprowadzić zabieg nazywany geometrią brwi. Co to jest? To prosta procedura, która polega na wyznaczeniu przebiegu linii brwi na podstawie stałych punktów na Twojej twarzy. W salonach kosmetycznych stosuje się do tego np. suwmiarkę czy dedykowaną nić geometryczną. Z powodzeniem możesz jednak wykonać podobny zabieg w domu.

Samodzielna geometria brwi - krok po kroku

Do samodzielnego wykonania geometrii brwi będziesz potrzebować: kredki do brwi, patyczka lub konturówki do ust (chodzi o długi i dość cienki przedmiot) oraz pewnej ręki. Przeczytaj, jak w 4 krokach określić kształt brwi!

Wyznacz początek brwi

Przyłóż jeden koniec konturówki lub patyczka do skrzydełka nosa. Ta pionowa linia wyznacza punkt, w którym powinna zaczynać się Twoja brew. Zaznacz to miejsce na linii włosków używając kredki do brwi.

Określ miejsce załamania brwi

Kolejno wyznacz patyczkiem lub konturówką linię, która przebiega od skrzydełka nosa przez środek źrenicy oka, aż do brwi. Zazwyczaj ten punkt znajduje się mniej więcej na ⅔ długości brwi. Zaznacz to miejsce kredką do makijażu.

Zaznacz zwieńczenie brwi

Ostatni raz przyłóż patyczek lub konturówkę do skrzydełka nosa tak, by dotykała także zewnętrznego kącika oka. Zaznacz punkt na linii brwi - to tu powinna się kończyć linia włosków.

Połącz wyznaczone punkty

Naniesione punkty należy finalnie połączyć. Zachowaj przy tym odpowiednie proporcje. Początek brwi powinien być grubszy, a linia włosków zwężać się wraz z zakończeniem. Tak samo geometrię brwi wykonaj na drugim oku.

Jak zrobić makijaż brwi?

Twoje brwi są zadbane, wyregulowane, a ich kształt określony. Czas na odpowiednie podkreślenie włosków i uzupełnienie stylizacji. Czego użyć? Ponieważ mamy do czynienia z delikatną okolicą wokół oka, to warto wybrać naturalne kosmetyki do twarzy. Z myślą o tej wymagającej skórze stworzyliśmy kredkę do brwi. W jej recepturze wykorzystaliśmy starannie dobrane składniki. Takie jak wcześniej wymieniony olej rycynowy. Makijaż i pielęgnacja w jednym!

Naturalna kredka do brwi Felicea to uniwersalny produkt, który sprawdzi się na gęstych brwiach jako uzupełnienie delikatnych prześwitów, jak i u osób, które borykają się ze słabszymi włoskami. Wszystko to zasługa wygodnego kształtu sztyftu. W przekroju ma bowiem kształt trójkąta, dlatego z jednej strony wyznacza cieniutkie linie imitujące włoski, a z drugiej nadaje delikatny, jednolity kolor, z którego pomocą można precyzyjnie wyrysować brwi. Dodatkowo na końcówce opakowania umieściliśmy praktyczną szczoteczkę, która starannie przeczesuje i dyscyplinuje brwi. Tym samym wszystko czego potrzeba do stylizacji brwi znajdziesz w jednym produkcie.

Brwi permanentne nie są koniecznością, jeśli wiesz, jak samodzielnie wyznaczyć ich geometrię, a do tego masz odpowiednie kosmetyki, by w łatwy i szybki sposób osiągnąć najlepszy efekt. Bez ingerencji, bez bólu i gojenia. Naturalnie!

Jak malować brwi - podsumowanie

Chociaż geometria brwi, określanie ich kształtu i dobór odpowiedniej linii włosków do kształtu twarzy wydaje się skomplikowany, to z powodzeniem przeprowadzisz taki zabieg i właściwą ocenę samodzielnie. Wystarczy kilka minut, by osiągnąć oczekiwany efekt i ładne brwi.