blog

Naturalna regeneracja dłoni – sprawdzone domowe sposoby

Zadbane dłonie to Twoja wizytówka. Podczas przywitania nowej osoby odpowiadają za dobre pierwsze wrażenie. Kondycja skóry rąk jest zwierciadłem, w którym odbija się stan zdrowia, dieta czy warunki wykonywanej pracy. Jak zadbać o suche dłonie zarówno od wewnątrz, jak i bezpośrednio na powierzchni skóry? Czytaj dalej i poznaj nasze sprawdzone domowe sposoby na piękne dłonie!

Suche dłonie - na co uważać

Dłonie każdego dnia są narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Już podczas porannej toalety skóra ma kontakt z twardą wodą, mydłem z nieodpowiednim składem lub, z powodu pośpiechu, nie jest dokładnie osuszona. Jak zminimalizować negatywne skutki częstego mycia dłoni?

Nasza rada:

Używaj bezpiecznego i naturalnego mydła - najlepiej w kostce. Po każdym myciu rąk dokładnie je wysusz. Następnie nałóż naturalny olejek regeneracyjny do dłoni lub krem nawilżający.

Równie jak częste mycie rąk, tak i codzienne zmywanie naczyń negatywnie wpływa na wygląd dłoni. Idealnym rozwiązaniem jest oczywiście instalacja zmywarki. Oprócz odciążenia w obowiązkach domowych i podarowania chwili odpoczynku Twoim dłoniom oszczędza także duże ilości wody. To podwójna korzyść! Co jeśli nie masz możliwości podłączenia sprzętu w swoim domu?

Nasza rada:

Do zmywania używaj sprawdzonych, naturalnych środków czyszczących. Załóż dedykowane gumowe lub nylonowe rękawiczki, które dodatkowo zabezpieczają dłonie przed szkodliwym działaniem wody i detergentu.

Niskie temperatury panujące zimą również nie sprzyjają kondycji skóry. Niestety, mróz i wiatr wysuszają dłonie. Tym samym pozbawiają je naturalnej bariery ochronnej. To w konsekwencji przyczynia się do pękania skóry i powstawania niewielkich, ale bolesnych ran. O czym warto pamiętać?

Nasza rada:

Nawet na szybkie wyjście do sklepu dobrze założyć ciepłe rękawiczki. To pozwala uniknąć niepotrzebnej utraty wody z wrażliwej skóry dłoni. Jeśli na dworze panuje mróz, postaw na formuły bogate w tłuszcz, na przykład dobroczynne oleje roślinne. Kosmetyk z wodą (aqua) na pierwszym miejscu w składzie nie zabezpieczy odpowiednio Twojej skóry przed niską temperaturą.

Jak zapobiegać wysuszaniu dłoni?

Kluczem do gładkiej i nawilżonej skóry jest działanie zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Suche dłonie to następstwo utraty wody z górnych warstw skóry. Oprócz zabezpieczenia jej powierzchni należy również dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości wody. Dla dorosłych kobiet normą jest spożycie nieco ponad 2 litrów, natomiast dla mężczyzn około 3 litrów wody na dobę. Pamiętaj jednak, że w czasie upałów te ilości powinny być jeszcze większe. Dla zapominalskich w internecie dostępnych jest wiele aplikacji, które przypominają o przyjmowaniu wskazanej ilości płynów.

Podczas mycia rąk, sprzątania czy kąpieli unikaj gorącej wody. Podwyższona temperatura negatywnie wpływa na kondycję skóry i może prowadzić do podrażnień. Co więcej, według Amandy Carrico z Instytutu Energii i Środowiska w Vanderbilt University, mycie rąk w zbyt gorącej wodzie przyczynia się do zwiększonej emisji gazów cieplarnianych. Zmniejszenie temperatury wody ma więc pozytywny wpływ na kondycję skóry Twoich dłoni i na środowisko naturalne. Pielęgnacja i #lesswaste w jednym!

Przy każdym myciu rąk dłonie pozbawiane są ochronnej warstwy lipidowej. Właśnie dlatego na co dzień warto używać naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych i ochronnych. Zrezygnuj ze zbędnych konserwantów i drażniących substancji zapachowych. Im skład jest prostszy, tym lepiej.

Domowe zabiegi na dłonie - proste przepisy

Delikatnie rozgrzej ok. 3 łyżki stołowe olejku regeneracyjnego Felicea. Dodaj do niego oddzielone żółtko jajka i dokładnie wymieszaj. Powstałą formułę wmasuj w dłonie, nałóż na nie foliowe rękawiczki lub owiń folią spożywczą. Dla lepszego efektu przykryj szczelnie bawełnianym ręcznikiem. Wysoka temperatura ułatwi skórze wchłanianie składników odżywczych. Tak przygotowana maseczka to bogactwo witaminy A, E, dobroczynnych kwasów tłuszczowych i cynku. Całość nawilża, regeneruje i działa przeciwstarzeniowo. Po ok. 20 minutach umyj dokładnie ręce. Suche dłonie to już przeszłość!

2. Peeling z olejku, kawy i soku z cytryny

Nie wyrzucaj fusów z kawy, to doskonały peeling dla Twojej skóry. Jak go przygotować? Wystarczy łyżka stołowa olejku regeneracyjnego Felicea, łyżka stołowa fusów z kawy i pół szklanki soku z cytryny. Całość wymieszaj i wcieraj w dłonie przez ok. 5 minut. Po wszystkim dokładnie umyj dłonie w ciepłej wodzie i nałóż olejek lub krem nawilżający. Skóra jest dokładnie oczyszczona i pobudzona do regeneracji poprzez delikatny masaż z drobnych ziarenek kawy. Zabieg należy wykonywać maksymalnie raz w tygodniu. By w pełni cieszyć się działaniem peelingu, upewnij się, że nie masz żadnych ran na dłoniach, unikniesz nieprzyjemnego szczypania.

3. Maseczka z olejku i miodu

Łyżkę stołową olejku regeneracyjnego Felicea wymieszaj z dwiema łyżkami płynnego miodu. Następnie równomiernie rozprowadź przygotowany kosmetyk na suche dłonie. Maseczka powinna znajdować się na rękach przez ok. 30 minut. To dobry czas na obejrzenie odcinka ulubionego serialu! Następnie zmyj całość ciepłą wodą. Maseczka z olejku i miodu to naturalna regeneracja dłoni w najlepszym wydaniu. Regeneruje, nawilża i widocznie wygładza skórę rąk.

4. Zabieg jogurtowy na suche dłonie

Do miseczki wlej dwie łyżki stołowe naturalnego olejku regeneracyjnego Felicea i jedną łyżkę jogurtu naturalnego. Całość dokładnie wymieszaj i rozprowadź na skórze dłoni. Dla najlepszego efektu nałóż na ręce bawełniane rękawiczki. Zabieg powinien trwać minimum 30 minut, ale dla lepszego efektu można go wydłużyć. Olejek regeneracyjny do dłoni w połączeniu z jogurtem sprawia, że skóra jest miękka i gładka.

5. Olejek regeneracyjny do dłoni solo

Bogaty skład olejku Felicea sam w sobie stanowi skuteczną pielęgnację dla suchych, spierzchniętych i popękanych dłoni. Jest odpowiedni do stosowania na co dzień, na przykład po każdym myciu rąk. Doskonale sprawdzi się również jako odżywcza i regenerująca maseczka na suche dłonie. Wystarczy nałożyć większą ilość kosmetyku i założyć bawełniane rękawiczki. Zabieg może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut. Regularne stosowanie sprawia, że skóra jest gładsza i widocznie zregenerowana.

Suche dłonie to już nie problem

Znasz już sprawdzone sposoby na piękne dłonie. Regularna pielęgnacja połączona z odpowiednią ochroną skóry przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi to najlepsza droga do gładkich, miękkich i pięknych dłoni. Domowe zabiegi na dłonie równie dobrze jak drogie kremy czy kosztowne wizyty u kosmetyczki pozwalają na utrzymanie skóry rąk w doskonałej kondycji.

Pamiętaj:

  • unikaj kontaktu skóry z silnymi detergentami;
  • dokładnie osuszaj dłonie po każdym myciu;
  • zimą noś rękawiczki;
  • podczas mrozu unikaj kremów z wodą na pierwszym miejscu w składzie;
  • myj dłonie w letniej wodzie;
  • po każdym myciu dłoni nakładaj np. regeneracyjny olejek;
  • dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu.