Dlaczego skóra wokół oczu jest tak delikatna?
Skóra wokół oczu ze względu na swoją strukturę wymaga specjalnej pielęgnacji. Wszystko przez wyjątkowo słabe nawilżenie tej okolicy. Niestety, skóra poniżej oka, jak i powieki nie posiadają gruczołów potowych. Dodatkowo jest stosunkowo cienka, nie zawiera takiej ilości tkanki podskórnej, jak pozostałe partie ciała. Właśnie dlatego skóra wokół oczu jest wyjątkowo wrażliwa i dużo łatwiej uszkodzić ją w trakcie nieodpowiedniej pielęgnacji. To w dalszej perspektywie skutkuje przyspieszeniem procesów starzenia, a w efekcie wcześniejszym pojawieniem się zmarszczek.
Bezpieczny i skuteczny demakijaż oczu może skutecznie zahamować negatywne zmiany. Tylko 3 kroki wystarczą, aby zadbać o młody i zdrowy wygląd Twojej skóry.
Jakie są najczęstsze błędy podczas demakijażu?
Z pozoru prosta czynność przysparza jednak sporo problemów. Najczęściej popadamy w dwie szkodliwe skrajności. Jedna to zapominanie o oczyszczeniu skóry lub niedokładny demakijaż twarzy i okolic oczu. Pamiętaj, to bardzo ważny rytuał, który należy przeprowadzić także wtedy, kiedy nie nosisz makijażu. Cera z pozostałościami kosmetyków, kurzu i innych zanieczyszczeń nie może w pełni odpocząć i się regenerować. Nałożony krem lub serum nie ma możliwości, by przeniknąć do głębszych warstw skóry, tym samym nie działa w należyty sposób.
Drugim najczęściej popełnianym błędem jest zbyt mocne tarcie wacikiem. Szczególnie kiedy wykonywany jest demakijaż oczu. Chociaż chęci są dobre, to tak intensywne oczyszczanie twarzy może przynieść więcej szkody, niż pożytku. Nadmierne rozciąganie, pocieranie i naciskanie skóry przyczynia się bowiem do jej ciągłego uszkadzania, co skutkuje powstawaniem zmarszczek.
Bardzo często także zdarza się, że do demakijażu używa się zbyt małej ilości płatków kosmetycznych. Jeden lub dwa to zdecydowanie za mało. Kiedy jego powierzchnia zrobi się brudna, należy sięgnąć po następny płatek, aż do momentu, gdy ten będzie zupełnie czysty. Ze względu na ilość zużywanych wacików dobrym rozwiązaniem jest zakup płatków wielorazowych. Kosztują niewiele, więc w porównaniu do bawełnianych odpowiedników są dużą oszczędnością dla portfela i środowiska.
Czy wiesz jak zmywać makijaż oczu, by był to zabieg skuteczny i bezpieczny? Podpowiadamy!
Jak zrobić demakijaż oczu krok po kroku?
Krok 1
Przed przystąpieniem do oczyszczania cery dokładnie umyj dłonie. To ważny punkt. Przy wszelkich zabiegach kosmetycznych zachowanie odpowiedniej higieny jest niezbędne. W ten sposób osiągniesz najlepsze efekty.
Krok 2
Sięgnij po dwa jednorazowe lub wielorazowe płatki kosmetyczne. Nasącz je swoim ulubionym kosmetykiem do demakijażu. Produktu nie może być ani za dużo, ani za mało. Zbyt duża ilość płynu może przypadkowo dostać się do oka i je podrażnić. A mała nie poradzi sobie odpowiednio z uporczywymi zabrudzeniami i trwałym makijażem.
Krok 3
Przyłóż płatki do powiek tak, by stykały się na całej powierzchni. Poczekaj ok. 20 sekund, by kosmetyk rozpuścił makijaż. Następnie delikatnymi ruchami od zewnętrznej do wewnętrznej strony oka usuń pozostałości zabrudzeń.
To tylko 3 proste kroki, które w pozytywny sposób wpływają na kondycję delikatnej skóry okolic oczu. Warto wprowadzić je w życie, by opóźnić powstawanie tzw. kurzych łapek czy opadającej powieki.
Naturalny demakijaż oczu - jakie kosmetyki wybrać?
Wszystko zależy oczywiście od Twoich indywidualnych potrzeb. Na rynku dostępne są kosmetyki do oczyszczania twarzy na bazie olejów i takie, które nie zawierają ich w swoim składzie. Który będzie najlepszy dla Ciebie? Sprawdź!
- Kosmetyki do demakijażu bez olejów - to rozwiązanie odpowiednie dla osób, które noszą soczewki czy sztuczne rzęsy. Jednak te preparaty posiadają delikatniejszą formułę, która może nie poradzić sobie z wodoodpornym makijażem lub wyjątkowo trwałą maskarą.
- Olejek do demakijażu oczu - to świetny kosmetyk, który dokładnie rozpuszcza nawet najtrwalszy makijaż. Postaw na ten z naturalnym składem, by mieć pewność, że nie tylko dokładnie oczyści skórę, ale także zadba o dobrą kondycję Twojej twarzy. Olejek do demakijażu Felicea zawiera np. przeciwstarzeniowy olejek z pestek słonecznika.
Jaki skład powinien mieć kosmetyk do demakijażu?
Przede wszystkim skład kosmetyku powinien być prosty. Pozbawiony zbędnych, często drażniących kompozycji zapachowych, barwników czy konserwantów. Skóra wokół oczu jest delikatna, potrzebuje oczyszczenia, ale także ochrony przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
Polecamy naturalne oleje, które w subtelny, ale widoczny sposób zadbają o tę wrażliwą okolicę:
- z nasion winogron - opóźnia procesy starzenia się skóry;
- rycynowy - koi i regeneruje;
- z nasion bawełny - nawilża i odżywia;
- z pestek słonecznika - silny antyoksydant;
- ze słodkich migdałów - uzupełnia niedobory przeciwutleniaczy.
Kliknij TUTAJ i zajrzyj do naszego słowniczka, by dowiedzieć się więcej o naturalnych składnikach, których używamy przy tworzeniu kosmetyków Felicea.
Demakijaż oczu wrażliwych
Alergicy i osoby o wyjątkowo wrażliwej skórze stanowią widoczny odsetek społeczeństwa. Wybierając kosmetyki, także te do demakijażu oczu, powinni zwrócić szczególną uwagę na formuły pozbawione sztucznych i intensywnych zapachów. Warto omijać także syntetyczne barwniki. Najlepiej, gdy skład (INCI) kosmetyku jest krótki, tym samym został pozbawiony niepotrzebnych dodatków, a receptura zawiera jedynie niezbędne składniki.
Ważne, by przed zakupem kosmetyku dokładnie przeczytać wszystkie informacje podane przez producenta. Nawet niewielka ilość alergenu może przyczynić się do przykrej reakcji skóry. Użycie kosmetyku na całą twarz warto poprzedzić wykonaniem próby uczuleniowej. W Felicea dbamy, by receptury naszych kosmetyków były maksymalnie przejrzyste, dlatego informujemy o każdej, nawet najmniejszej ilości składników. W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo użytkowania każdego produktu.
Zachowaj młody i zdrowy wygląd
Jak widzisz, demakijaż oczu ma kluczowe znaczenie dla kondycji tej wyjątkowo delikatnej i wymagającej partii skóry. Niezależnie od tego, czy lubisz delikatny, czy mocny makijaż, a może w ogóle nie używasz kosmetyków kolorowych, to warto zadbać o codzienne oczyszczanie twarzy. Okolice oczu zdecydowanie zasługują na szczególną uwagę ze względu na kruchą strukturę, którą bardzo łatwo uszkodzić.
Pamiętaj:
- zadbaj o prawidłową higienę podczas oczyszczania twarzy;
- przygotuj więcej wacików;
- nie pocieraj oczu;
- kosmetyk potrzebuje trochę czasu;
- zawsze zbieraj nadmiar zanieczyszczeń od zewnętrznej do wewnętrznej strony oka;
- postaw na kosmetyki naturalne - unikaj barwników, sztucznych zapachów i konserwantów.